Moi Drodzy
Bogu i Ludziom wdzięczność!
W niedzielę 23 maja mogłem w sposób szczególny przeczytać słowa z pięknego plakatu w Sali Parafialnej:
"Powołałeś mnie jak Piotra"...
       - sprawy Boskie splatają się z ludzkimi
"Trudna będzie moja droga"...
       - oby się nie przestraszyć, nie zwątpić, nie uciec
"Lecz nie będę na niej sam."
       - bo jest kochający Bóg
       - bo obok są dobrzy ludzie
25-lecie kaplanstwa
Dziękuję Radzie Duszpasterskiej i Wszystkim za tak pięknie przygotowaną uroczystość mego 25-lecia kapłaństwa. Tak wiele włożyliście serca, pracy, aby ten dzień był tak piękny, uroczysty. Wielu doceniło Wasze poświęcenie. Słowa uznania które popłynęły od wielu pod Waszym adresem i adresem anonimowych ludzi, którzy w różny sposób pomogli są tego dowodem. Dziękuję za koncelebrę Mszy św. Ks. Prałatowi Very Rev. Msgr. Steven Callahan Vicar General z Diecezji San Diego i wygłoszone kazanie oraz diakonowi Michael Frazee z Kościoła Św. Patryka z Carlsbad. Dziękuję za piękną oprawę muzyczną podczas Liturgii Eucharystycznej i w Sali Parafialnej. Dziękuję za przepiękne dekoracje w Kościele i w Sali Parafialnej. Dziękuję za pięknie przygotowany stół, liczne potrawy. Za Waszą modlitwę, słowa życzliwości, ofiarowaną pracę składam wielkie DZIĘKUJĘ. Bóg zapłać!
Z wielkim wzruszeniem obejrzałem wyświetlone zdjęcia z mojego życia na ekranie telewizyjnym i wysłuchałem towarzyszącej im narracji. Przypominają się zasłyszane słowa wiersza:

"Własnego kapłaństwa się boję,
Własnego kapłaństwa się lękam,
I przed kapłaństwem w proch padam
I przed kapłaństwem klękam”                /Ks. Jan Twardowski/

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej minionej niedzieli 23 maja, za ofiarowane serce raz jeszcze DZIĘKUJĘ.
Z pamięcią o Was w modlitwie. ks. Jerzy
--
Wróć do Wydarzen